Salyklas

Salyklas Alus live

SALYKLAS

Salyklas yra pagrindinė alaus gamybos priemonė. Jis gali būti miežinis, ruginis, kvietinis ir dar iš daugelio grūdų. Salyklas alui yra gaminamas daiginant grūdus, tuomet juos apkepinat. Salyklo rūšis priklauso nuo to kaip stipriai ir kiek laiko yra kaitinamas modifikuotas grūdas. Salyklai dažniausiai yra standartizuojami, tad panašių savybių salyklus galima rasti pas skirtingus gamintojus, pvz. Pilsner, Vienna, Munich, tai yra bazinis salyklas kurio gaminimo technologija naudojama visų gamintojų.  

Kam reikalingas salyklas? 

Jis yra pagrindinis alaus cukrų šaltinis. Atliekant salinimą iš salyklo išgaunami fermentuojami ir nefermentuojami cukrūs, kuriuos paskui valgo mielės.  

Kuo skiriasi bazinis ir specialus salyklas? 

Bazinis salyklas yra pagrindinis visų alų ingredientas kuris gali sudaryti nuo 50% iki 100% visų naudojamų salyklų, jo skonio savybės yra nedominuojančios, parastai turi stipria fermentinę galią. Specialus salyklas gali būti įvairus: Karamelinis salyklas, kavos salyklas, degintas salyklas, aromatinis ir t.t. specialūs salyklai net ir mažais kiekiais gali kardinaliai pakeisti alaus skonį, spalvą, ir išvaizdą. 

Salyklas kaina gali skirtis dėl savo savybių tai yra dėl modifikavimo sudėtingumo, taip pat dėl skirtingų gamintojų, dėl grūdų veislės ir panašiai. 

Kiti straipsniai

Mūsų-tinklalaidės Alus live
Mūsų tinklalaidės
apyniai
Apyniai
Alaus-gamyba-iš-salyklo Alus live
Alaus gamyba iš salyklo
misos koncentratas
Alaus gamyba iš ekstrakto

Pakomentuoti

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Atkreipkite dėmesį, kad komentarai turi būti patvirtinti prieš juos paskelbiant